Aktualności
Reba S.A.
Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy,
że od dnia 1 marca 2025 roku nie będziemy mogli już realizować bezpłatnych odbiorów bateryjnych przez system BDO na podstawie wystawianych KPO. Bardzo prosimy o wypowiadanie umów na zbieranie zużytych baterii zawartych z REBA.
Informacja
Uprzejmie informujemy,
że od dnia 1 marca 2025r. REBA definitywnie zaprzestaje wysyłki pustych pojemników do kontrahentów, ze względu na zmianę dotychczasowego systemu zbiórki zużytych baterii.
Zgłoszenia odbioru baterii
Szanowni Państwo,
zgłoszenia odbioru baterii prosimy kierować na adres: biuro@reba.pl;
telefonicznie: 801-363-373 lub 22-550-61-08
Pojemnik REBA - instrukcja
Informacja
Szanowni Państwo,
Zarząd REBA O.O. S.A. informuje że począwszy od miesiąca sierpnia 2022 roku
– z wyjątkiem placówek oświatowych - wszystkie umowy na odbiór zużytych baterii w systemie BDO będą renegocjowane
i podpisywane stosowne aneksy w przypadku wyrażenia zgody.
Raport GIOŚ
Szanowni Państwo,
na stronie GIOŚ można zapoznać się z raportami o funkcjonowaniu gospodarką bateriami i akumulatorami oraz zużytymi bateriami i zużytymi akumulatorami w poszczególnych latach.
Zasady współpracy
Szanowni Państwo!
W ciągu 15 lat działalności REBA Organizacja Odzysku S.A. wraz z naszymi Partnerami stworzyła ogólnopolski system selektywnego zbierania zużytych baterii i akumulatorów przenośnych. Od początku swej działalności, REBA kładła duży nacisk na rozwój współpracy z Samorządami oraz Komunalnymi Związkami Gmin na terenie całego kraju.
Wiele uwagi REBA O.O. S.A. poświęca działaniom edukacyjnym adresowanym do pracowników administracji publicznej; Spółka corocznie jest partnerem i współorganizatorem kilkunastu konferencji i seminariów.
Gminy wdrażają nowy model gospodarki odpadami komunalnymi; rady gmin uchwalają nowe gminne regulaminy utrzymania czystości i porządku oraz niezbędne uchwały dot. zasad GOK. Rozpoczęły się już przetargi na wybór podmiotów odbierających odpady od mieszkańców i tworzenie gminnych punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych [PSZOK]. W większości gmin, w których nowy regulamin został już uchwalony podstawowe zasady dot. zbierania zużytych baterii nie zostały zmienione, co oznacza, iż organizacja systemu zbiórki nadal pozostanie w gestii podmiotów takich jak REBA. Daje to nam możliwość optymalizacji – wyboru najbardziej efektywnych rozwiązań logistycznych, co w dobie spadku tempa wzrostu gospodarczego jest szczególnie istotne.
Grupie ok. trzystu partnerskich gmin przedstawiliśmy niedawno ofertę współpracy i pomoc w wyposażeniu PSZOK w pojemniki do zbierania baterii. Większość odpowiedzi, które dotychczas otrzymaliśmy, wskazuje, że gminy planują wyłonić podmioty zarządzające PSZOK w drodze przetargu i pozostawić im swobodę wyboru firm, które będą odbierać odpady selektywnie zebrane w PSZOK.
Zarząd REBA postanowił od dnia 15 września 2014 r. –wznowić zawieranie nowych umów z samorządami oraz z innymi podmiotami, które chciałyby rozpocząć zbieranie zużytych baterii i akumulatorów przenośnych i prowadzić na swoim terenie miejsce odbioru takich odpadów.
Obsługa istniejących miejsc odbioru będzie nadal realizowana na dotychczasowych zasadach tzn on-line poprzez stronę www.reba.pl lub poprzez infolinię: 801 363 373